postheadericon Modne wzory i fasony: pikowane, trapezowe, w pepitkę, panterkę

Czas przyjrzeć się temu co już jest modne a w szczególności co stanie się hitem najbliższych miesięcy. Tak naprawdę to jakie tendencje panują w odzieżowym świecie, zaplanowane jest w jakiś sposób na kilka sezonów do przodu. Jest to sytuacja jak najbardziej normalna, bowiem pomysłodawcy nowych trendów prześcigają się nowoczesnych krojach lub w neoklasycznych. Odświeżanie mody stało dobrym sposobem na wprowadzaniem nowych krojów w tak dobrze znanym dla wielu osób fasonach. Przykładem jest chyba ponadczasowa pepitka. Uważa się, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów w historii mody, nie dziwi zatem, że wciąż tak chętnie wykorzystywanym.

Dzisiaj na topie są nie tylko płaszcze w pepitkę, marynarki, to także męskie muchy, spodnie a teraz także tuniki. Znaczy to, że każda modna pani, może ze spokojnym sumieniem założyć tunikę w tak zwaną kurzą stopkę i poczuć się jak prawdziwa ikona mody, bo jest to wzór ponadczasowytunika-w-panterke. Krój może być bardzo różny począwszy od fasonów tunik z dekoltem w łódkę, skończywszy na nieregularnych, swobodnych krojach, które wraz z ciekawym motywem prezentują się niezwykle nowocześnie. Ale pepitka to nie jedyny wart uwagi wzór.

Coraz częściej tuniki w panterkę znów królują. Uważana za nieco tandetny motyw, panterka jednak jest ulubieńcem kobiet, bo chętnie się do niej wraca. A jeśli szukamy czegoś naprawdę eleganckiego to biała tunika pikowana z czarnymi wstawkami, będzie odpowiednia. Strój w stylu Coco Channel zadomowił się w naszej modzie. Można go nosić z legginsami lub do cielistych albo czarnych rajstop. Biel i czerń idą tutaj w parze, a wyjątkowość stroju i jego modnych charakter podkreślają wstawki skórzane. Ciekawe połączenie, w kolorystyce minimalne ale wrażenie wcale nie jest minimalistyczne. Niedługo cieplejsze dni, w co zatem na ten okres najlepiej wyposażyć swą szafę? Skoro ma to być tunika na lato, to może w kwiatowy wzór. Modne są także długie bluzki w kratkę, z cienkich i przewiewnych materiałów. A czym są tuniki trapezowe ? Jak je nosić? Kto powinien a komu zdecydowanie nie będą pasować? Są to na pozór w prosty sposób skrojone króciótkie sukienki. Mogą sobie na nie pozwolić właścicieli zgrabnych nóg i nosić do rajstop. Również do legginsów się dopasują, ale w ten sposób nie wydobędziemy z nich wszystkich atutów tego ubioru. Dlatego nie każda kobieta powinna zakładać tuniki trapezowe.